Утеплення мансарди має свої особливості, які обов’язково слід враховувати перед виконанням відповідних робіт.

Для правильного розуміння усіх нюансів, пов’язаних з утепленням мансарди, доцільно для початку визначитися з термінологією, а саме уточнити, що ж таке мансарда.

Отож:

Мансарда (поверх мансардний) – поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилої чи ламаної покрівлі (ДБН В.2.2-15-2005).

Обираючи варіант утеплення мансарди, для початку слід чітко визначитися, чи буде вона використовуватися як житлове приміщення.

Якщо мансарда не використовуватиметься для житлових потреб, а слугуватиме виключно для зберігання всякої всячини (не завжди потрібної), то в такому випадку варто утепляти лише підлогу мансарди (горища) або стелю останнього поверху будинку – це буде набагато ефективніше і економніше, ніж утеплити всю мансарду, яка не опалюватиметься взимку. Більше того, повністю утеплювати холодну нежитлову мансарду нераціонально, адже це не дасть бажаного результату і призведе до зайвих витрат.

Горище

У разі, якщо мансарда служитиме житловим приміщенням, тоді повне її утеплення є не просто доречним, а й необхідним. Технологічний процес утеплення мансарди передбачає проведення цілого комплексу робіт, в першу чергу пов’язаного із утепленням стелі мансарди (даху будинку). Від правильного утеплення стелі мансарди значною мірою залежить загальний результат утеплення всієї мансарди, адже її стеля – це повністю (або частково) дах будівлі, який нічим не утеплений і безпосередньо контактує з навколишнім середовищем.

Всі статті

Call Now Button