За останній час сегмент ринку «Розумних будинків» розвивається семимильними кроками. На ринок ледь не кожні пів року виходять нові гравці – виробники обладнання, інсталятори тощо, включаючи й вітчизняних розробників. Ціновий діапазон систем абсолютно різний і відрізняється часом в кілька нулів. У покупця дійсно розбігаються очі. У чому тут підступ? Дешеві не працюють, а на дорогих виробник хоче отримати три-чотири ціни? Спробуємо розібратися в чому різниця дешевих і дорогих систем.

В даному випадку можемо сміливо стверджувати, що ніякого обману тут немає, а є велика різниця у функціях.
Ринок відносно простих і дешевих систем «Розумний будинок» розрахований, в основному, на «зроби сам», коли пройшовши, зазвичай не складне, навчання або онлайн курси, користувач може сам налаштувати придбану систему, але тільки в певних межах. Ви зможете користуватися автоматичними системами: вмикати-вимикати освітлення, керувати клапанами на водопроводі, керувати шторами та опаленням. Але є нюанси: для того, щоб включити світло або змінити яскравість освітлення ми запускаємо одну програму на планшеті або смартфоні; щоб включити телевізор і налаштувати улюблений фільм – іншу; щоб подивитися «хто дзвонить в домофон» – ще програма; щоб налаштувати температуру в кімнаті – знову програма. При цьому буде відсутня сценарна робота системи «Розумний будинок», в якій будуть задіяні декілька пов’язаних між собою систем. В даному випадку елементи системи просто «не знають» про існування один одного.
Швидше за все, установка «простих» систем стане хобі для свого власника, а не чимось корисним для мешканців, забезпечуючи додатковий комфорт, зручність і затишок. Якщо мета придбання ставилась така, то можна сміливо сказати, що вона досягнута.

Дорогі (напів- та професійні) системи «Розумний будинок» встановлюються тільки спеціалізованими організаціями (інсталяторами), орієнтуючись на переваги, спосіб життя і навіть сімейний стан майбутнього власника. Дані системи складні у своїй внутрішній логіці і довірити їх установку можна тільки кваліфікованим інженерам – інсталяторам.
Основну увагу варто звернути на програмування системи, яке відбувається в кілька етапів і вимагає доступ до офіційних програм конфігурації, а самі програми коштують досить дорого.
Напрошується питання, чому це краще робити не самому, а довіритися професіоналам? Відповідь проста: без належної компетенції неможливо буде врахувати всі особливості налаштування. Система просто не буде нормально працювати, а претензії в даному випадку будуть не до того, хто налаштовував, а до виробника. «Стільки грошей заплатив, а всі ці датчики не працюють!»

Виходячи із сказаного, всі системи «Розумного будинку» можна розділити на «зроби сам» і «професійні».
Переваги перших – доступність, можливість відчути себе інженером і самому «покрутити гайки».
Другі, так звані «профі», –  це можливість об’єднати в єдине ціле різні підсистеми житла, організувати їх спільну роботу, прописати множинні сценарії роботи і не переживати про ввімкнутий телевізор, електродуховку, праску чи кавоварку, або світло в коридорі. Можна натиснути одну кнопку «я йду»  на смартфоні і «Розумний будинок» чи «Розумна квартира» вимкне всі електроприлади.
На якій із категорій систем «Розумний будинок» зупинитися – вирішувати Вам, виходячи з побажань і можливостей. А наші фахівці завжди готові надати вичерпну консультацію та ознайомити з можливостями системи «Розумного будинку» чи «Розумної квартири» від професіоналів.

Всі статті

Call Now Button